Naša četrtošolka Zala Gluk je dosegla izjemen uspeh na mednarodnem glasbenem tekmovanju Svirel v Novi Gorici, kjer je nastopila v najmlajši kategoriji (A – 8 in 9 let) v skupini brenkala. V svoji kategoriji je zmagala in za prejetih 98 točk osvojila zlato priznanje in prvo nagrado.

Poleg tega je bila med 780 sodelujočimi tekmovalci iz 22 držav po vsem svetu, izbrana med 30 najboljših instrumentalistov. Kot finalistka je v nedeljo, 2. aprila 2017 nastopila na koncertu “Ten of the best”, kjer se je predstavilo 10 najboljših iz vseh kategorij godal in brenkal.

Zala obiskuje 3. letnik kitare v Glasbeni šoli Nazarje, njen mentor je Alen Garagić.

Zali čestitamo in ji želimo še veliko podobnih uspehov v njeni glasbeni karieri!