V kulturnem centru (KLS centru) smo v torek, 9. 5. 2023, pripravili dogodek, na katerega smo povabili novinarje, župana občine, ravnatelje, učence 1., 2., 6. in 8. razredov z učitelji.

V uvodu se je predstavil otroški pevski zbor BIM BAM pod vodstvom Mojce Nežmah, nato pa smo si ogledali film z izjavami učencev od 1. do 3. razreda, kej si mislijo o tujini, v katere države bi šli ter zakaj. V nadaljevanju se je predstavila skupina angleškega dramskega krožka pod vodstvom Katje Zagožen s predstavo Zverjasec.

Na koncu so vse udeleženci projekta predstavili svoje obiske tujih šol v okviru projekta Erasmus +. Ravnatelj mag. Samo Kramer je obiskal Rovinj na Htvaškem, Ksenija Poličnik in Maja Logar Slavonski Brod, Katja Zagožen in Urška Plesnik sta obiskali Kunovice na Češkem, Leon Ravlan in Jasmina Alić pa sta obiskala Riihimaki na Finskem.