Področno veleslalomsko tekmovanje za osnovnošolce koroško-velenjske regije je potekalo na Poseki nad Ravnami na Koroškem. Našo šolo je zastopalo 11 učencev in učenk. V ekipnem delu tekmovanja sta obe ekipi naše šole tako mlajši kot starejši dosegli odlično tretje mesto. V kategoriji starejših deklic je Gaja Gosar dosegla 6. mesto, v kategoriji starejših dečkov pa Maks Poličnik  10. mesto, oba sta se uvrstila na državno tekmovanje.

Ekipa starejših deklic in dečkov je zastopala našo šolo na državnem tekmovanju, ki je potekalo v sredo, 6. 3. 2019, na Krvavcu. Ekipo so sestavljali: Maks Poličnik, Rok Zamernik, Gaja Gosar in Lara Krivec. Pogoji na progi so bili zelo težki, zaradi goste megle ravno v času tekmovanja. Žal zaradi odstopa naše tekmovalke nismo imeli popolne ekipe.