“Zajčki” v vrtcu  radi zahajamo na travnik. . Raziskujemo, se igramo rajalne igre, se “pasemo ” po travniku in nabiramo slastni zdravilni regrat. Vsi ga že poznamo. Otroci ga iščejo, vzgojiteljici pa pobirava.

Silva Ajnik

BILD0272   BILD0274

BILD0275   BILD0280

S pomočjo staršev, ki so nam doma skuhali jajčke in naših pridnih kuharic, ki so nam skuhale krompir, smo si v vrtcu pripravili okusno regratovo solato. Po skrbeli smo za higieno rok in delovnega prostora.

Regrat smo natančno očistili, ga dobro oprali in  previdno zrezali.Olupili smo krompir in jajčke, oboje narezali ter skupaj z regratom dali v skledo. Dodali smo olje, kis in sol v “pravem razmerju” , previdno premešali in slastna malica je bila pripravljena.  Pripravili smo še pogrinjke in cedili sline. Nekateri otroci so jedli regrat prvič a vsi smo pojedli vse. Enotni smo bili v mnenju, da je zelo dober.