V torek, 8. decembra 2015 smo odprli razstavo likovnih del Podobe preteklosti, ki so nastala na likovni koloniji pod vodstvom likovne pedagoginje Marjane Šiljar in akademske slikarke Terezije Bastelj.

Predstavili smo tudi fotografske utrinke iz zgodovine šolstva na Ljubnem, ter nekatere stare predmete, ki so se uporabljali v povezavi s šolskim delom.

Program je vodila Urša Solar, nastopali pa so številni učenci: citrarka, pevke in gledališčniki. Ob odprtju razstave so spregovorili ravnatelj Rajko Pintar, akademska slikarka Terezija Bastelj in zavedni Ljubenec Martin Juvan – Čuks.

S to prireditvijo se je uradno pričelo praznovanje 210-letnice šolstva na Ljubnem, ki bo v petek, 11. decembra, v veliki športni dvorani osnovne šole.