V sredo, 7. 2. 2018, smo se s šolsko proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku priklonili velikemu delu in umu poeta Franceta Prešerna.

Po zapeti himni in slavnostnem govoru gospoda Sama Kramerja, ravnatelja naše šole, je sledil kulturni program z naslovom Leteča hišica. V njem so se predstavili učenci naše šole od najmlajših do najstarejših. Plesno točko pa je prispeval tudi vrtec.

Domiselna in zgovorna scena ter sodelovanje med oblikovalci proslave, so  poudarili sporočilo proslave: Ljudje imamo v sebi moč, ki zmore dati življenju najlepšo barvo. Mir, strpnost, sodelovanje, spoštovanje, hvaležnost, ljubezen, so človeške vrednote, ki pomirjajo konflikte med narodi in verami, skrbijo za naravo in zbližujejo ljudi. In če jim pustimo, da spregovorijo, se bomo približali Prešernovim željam o svetu, kjer »rojak prost bo vsak in ne vrag, le sosed bo mejak.”

Jožica Osovnik