Otroci iz skupine Ježki so se skupaj z vzgojiteljicama dogovorili, da si bomo pripravili mini plažo za vodne igre na igrišču vrtca. Obvestili smo starše, ki so  skupaj z otroki doma pripravili vse potrebno: brisačo, kopalke, kremo za sončenje, zaščitno pokrivalo in seveda, kdor je mogel, tudi vodne brizgalke. Vsi, ki so naslednji dan prišli v vrtec, so bili opremljeni za vodne igrarije in norčije.

V igralnici je vladalo pravo navdušenje in napetost. Kmalu po zajtrku smo se preoblekli v kopalke, se namazali s kremo – zadišalo je po plaži , naložili smo vsak svojo brisačo na rame in hajd na igrišče vrtca. Otroci so pogrnili brisače, vzgojiteljici sva priskrbeli bazenčke in posode z vodo, otroci so napolnili brizgalke in začelo se je…. Vriskanje, cviljenje, smeh, špricanje vsevprek in veselje je zavladalo na našem igrišču do onemoglosti ali pomanjkanja vode… hehe. Posedli smo se na sonček, da se malo osušimo in si privoščili še sladoled. Potem pa …. ponovili vajo v škropljenju.

Navdušeni in utrujeni smo se odpravili uredit v igralnico in po kosilu sladko zaspali… mogoče celo sanjali…

Dobro je bilo in prijala je ohladitev v teh vročih dneh.

[wzslider autoplay=”true”]

Tekst: Silva Ajnik