Včeraj, 30. 5. 2019, smo imeli na šoli zanimiv in vsebinsko bogat kulturni dan. Skozi kulturno prireditev, ki so jo popestrili najmlajši ljubenski folklorniki, Ana Štiglic na klavirju, Lana Bolko s pevsko točko, združena otroški in mladinski pevski zbor, smo predstavili novo številko glasila Flosko, podelili smo priznanja za letos usvojeno bralno značko, obiskal pa nas je tudi sodobni slovenski pisatelj in pesnik Matjaž Pikalo.  Po svojem nastopu je podelil tudi spominska priznanja ter knjižne nagrade vsem, ki so knjigi in branju ostali zvesti vseh devet let šolanja. Dan smo zaključili v kulturnem domu, kjer so nam člani šolske gledališke skupine pripravili zabavno gledališko predstavo Koliko je ura.

Monika Repše