Učenci OŠ Ljubno ob Savinji zadnja leta res uspešno zastopajo našo šolo na državnih tekmovanjih iz astronomije.

Letos je bilo v mesecu marcu državno tekmovanje iz astronomije na OŠ Šmarje pri Jelšah, kjer je našo šolo zastopalo kar 11 učencev iz 6., 7. in 8. razreda, ki so se z veliko znanja uspeli uvrstiti na državno tekmovanje.

Naši tekmovalci so bili več kot uspešni, saj so osvojili 5 srebrnih in kar 3 zlata priznanja.

Srebrno priznanje so osvojili: šestošolka Nastja Ermenc, sedmošolec Jaka Govek in osmošolci Bor Grofelnik, Meta Grudnik in Manca Podkrižnik.

Zlato priznanje sta osvojila dva sedmošolca, Rok Jurjevec si je s svojim znanjem priboril odlično 4. mesto in Luc Grudnik 9. mesto, uspeh pa je dopolnila še zlata osmošolka Lara Jurjevec na 15. mestu.

Vsem mladim astronomom iz srca čestitam, saj so z vztrajnim delom dokazali, da se s pridnostjo zmore res veliko. Hkrati pa povabilo njim in tudi ostalim učencem, da se nam prihodnje leto pridružijo na astronomskem krožku.

Ponosna mentorica: Marija Ermenc

Priprave na tekmovanje