Otroci skupin Zajčki in Ježki iz vrtca Ljubno ob Savinji smo bili povabljeni s strani društva upokojencev Ljubno na obisk v Preužitkarsko hišo. Vabilu smo se z veseljem odzvali.

Pričakala sta nas gospod Bokšič in gospod Kumprej ter nas toplo sprejela. Gospod Bokšič nam je z navdušenjem predstavil hišo, v kateri so nekoč živeli ostareli gospodarji kmetij. Ogledali smo si  in tudi preizkusili smo lahko staro orodje, ključe, ključavnice, sabljo… Prisluhnili smo zgodbi o velikanu Krištofu z Ljubnega, ki je z golimi rokami nosil težke hlode in ruval velike skale. Pogostili so nas  s sokom, piškoti in jabolčnimi krhlji ter povabili na ponovno snidenje in nadaljnjo spoznavanje zgodovine in kulture Ljubnega, kot je flosarstvo, ljudsko petje in poezija in še kaj.

Vzgojiteljice menimo, da so takšna srečanja dobrodošla, saj tako otroci postopno a temeljito spoznavajo kulturo domačega kraja, ki nikakor ne sme toniti v pozabo.

Hvala prijaznim ljudem za povabilo.

Foto: Metka Rudnik in Mojca Pikl

Tekst: Silva Ajnik