V sredo,  9. 10. 2019, smo medse povabili policista, g. Petra Neuholta. Prisluhnili smo mu otroci iz skupine Zajčki in Ježki. Povedal nam je veliko stvari, ki pripomorejo k naši varnosti v prometu (kje hodimo na sprehodih, kako pravilno prečkamo cesto, kako izboljšamo našo vidljivost zvečer in ponoči, kako je z varnostjo v avtomobilu, kako se varno voziti s kolesom, poganjalcem,…). Pravzaprav vse to, kar smo se pogovarjali s policistom, mi v igralnici že dobro vemo, na sprehodih, v družbi prijateljev in glasnega klepeta, pa na varnost  še kako hitro pozabimo, zato nas tudi vzgojiteljice nenehno opozarjajo nanjo. Bolj od samega pogovora pa imamo otroci radi predmete, ki se jih lahko dotaknemo, z njimi rokujemo, zato smo komaj čakali, da nam policist pokaže še vse tisto, kar nosi okoli pasu – obrambni, poprov sprej, lisice, ključe, pištolo, naboje, pa še kaj bi se našlo. Koloni otrok ni bilo videti konca, ko je policist vprašal, če se želi kdo vkleniti v lisice. Namesto pozdrava v slovo, pa se je policist od nas poslovil z modrimi, utripajočimi lučmi na policijskem avtomobilu.

[wzslider autoplay=”true”]

Zajčki in Ježki