Tudi to leto smo z velikim navdušenjem in kančkom strahu in negotovosti čakali na sredo, 8.6.2022, ko se je 24 otrok, iz oddelka Zajčki in Medvedki,  skupaj s tremi spremljevalkami, odpeljalo na letovanje v Logarsko dolino. Kljub temu, da nam vremenska napoved ni obetala lepega vremena, nam je le-to bilo naklonjeno in tudi nekaj kapelj dežja nam ni pokvarilo naših načrtov. V sredo, po kosilu smo imeli igralne dejavnosti in plesne urice v kozolcu, nakar je sledil pohod po metodi gozdne pedagogike pod vodstvom gozdarke Alje Žunter, zaposlene na Zavodu za gozdove Slovenije, območna enota Nazarje. V gozdu smo spoznali marsikaj zanimivega, se igrali najrazličnejše igre, najboljše od vsega pa je bilo skakanje po velikih lužah in igre ob vodi, kjer so naši obuti škornji našli svoj namen. Proti večeru smo si z otroki zakurili ogenj ter ob njem nastopali, peli, plesali in se imeli prav fletno. Naslednji dan nas je pričakala pastirica Mica, s katero smo si s tehniko filcanja izdelali vsak svojo sliko. Popoldne smo v gozdu iskali in našli škrata Nejka, ki nas je preko pravljic popeljal skozi Pravljični gozd. V njegovi družbi je res vedno čarobno, skrivnostno, pa tudi malce strašljivo in napeto, še posebej, ko smo se v popolni tišini plazili okoli čarovničine hiše. Tudi ta večer ni minil brez plesa in petja, saj smo si zopet privoščili naš mini disko večer. Zadnje jutro pa smo se z Andrejo Bizjak sprehodili skozi naravoslovno – etnografsko pot po Logarski dolini in do slapišča Palenk, kjer si je z metom kamenčka v tolmun pod slapiščem, vsak zaželel svojo najbolj skrito željo.

Spremljevalke letovanja Maša, Metka in Katja