V petek, 3.10.2014, smo v Vrbju pripravili jesenski piknik, ki je tokrat potekal malo drugače. Ker je mesec oktober tudi mesec požarne varnosti, smo k sodelovanju povabili PGD Okonina. Otroci so se s pomočjo gasilcev pomerili v zbijanju tarč z vedrovko ter preizkušali moč vodnega curka iz napadalnega voda. V ustvarjalni delavnici so si lahko otroci izdelali gasilske čelade ter sodelovali v igrah, ki smo jih za otroke pripravile vzgojiteljice. Da pa ob vsem tem nismo bili lačni in žejni, so kot vedno poskrbeli starši. Mize pod kozolcem so se šibile pod težo pekovskih dobrot (pite, peciva, palačinke, marmelade, kokice,…), jesenski piknik pa seveda tudi ni piknik, če ne zadiši po pečenem kostanju in sladkem moštu.