Letošnja jesen nam je obilno postregla s pridelki iz narave. Malo manj pa smo zadovoljni z vremenom. Ker že kar nekaj dni dežuje, smo se odločili, da brez jesenskega piknika letos ne bomo ostali. Pripravili smo si čisto poseben piknik, v dopoldanskem času in  v spodnjih prostorih vrtca.

Starši so otrokom pripravili domače sadje, orehe, kostanj, marmelade, pecivo in jabolčni sok,  ki so ga prinesli v vrtec.

V šolski kuhinji so nam skuhali kostanj, pripravili nekaj slanega prigrizka in piknik se je lahko pričel.

Otroci so lahko prosto prehajali iz igralnice v igralnico. Pri »Palčkih« so na poseben način odtipkali kodo in za to dobili žeton, ki so ga potrebovali za » nakup« jesenskih dobrot. Pri »Sovicah« je dišalo po sadju, orehih in kostanju. Žejo so lahko pogasili na hodniku. Seveda pa so se vsi trudili in uporabljali čarobni besedi, prosim in hvala.

Na vsakem pikniku se je dobro tudi malo zabavati in razgibati. Lahko so se udeležili plesa v garderobi, štafetne igre s koruzo na hodniku, spuščanja po toboganu, igre v bazenu z žogicami in igre s prijatelji v igralnici »Lunice«.

Otroci so se zabavali in dopoldan je kar prekmalu minil. Skupaj z otroki smo sklenili, da si bomo še pripravili kakšen poseben dan.

Hvala vsem, ki ste prispevali svoj delček k doživetemu dopoldnevu.

Marjeta Sedovšek

P1050559 P1050571 IMG_0007 IMG_0012IMG_0018 P1050566P1050545 P1050544  IMG_0034  IMG_0024 IMG_0006 P1050580  IMG_0042