V uvajalnem mesecu septembru smo v skupino Sončki sprejeli  7 novincev, v mesecu oktobru pa še enega novinca. Vsi otroci so se hitro privadili na novo okolje, nove prijatelje in vzgojiteljici. Pogumno smo zakorakali v jesen, ki smo jo spoznavali z vsemi čutili. S tem smo izkoristili priložnost, da se otroci z lastnim raziskovanjem jesenskih darov naučijo preko igre marsikaj novega in se igrajo v naravi in z naravo.Jesenske plodove smo spoznavali preko vseh čutil in jih dobro izkoristili pri načrtovanju dejavnosti; otroci so spoznavali pridelke, jih ogledovali, tipali, vonjali, okušali, se z naravnimi plodovi igrali in ustvarjali ter urili svoje finomotorične spretnosti.Otroci so imeli na voljo kotiček z naravnim materialom, ki jih je zelo pritegnil, zato so v njem zelo dolgo vztrajali. Otrokom  je bila igra z jesenskimi pridelki zabavna, spodbudila jih je k ustvarjalnosti. Ustvarjali smo tudi na likovnem področju, kjer smo se seznanjali s tehniko barvanja s čopičem, voščenkami in flomastri. Ob tem so nadvse uživali.  Preko lutkovne dramatizacije smo spoznavali ježka, jabolko in miško. Tople, sončne jesenske dni pa smo izkoristili tudi za sprehod in opazovanje narave v jesenskem času.  Opazovali smo pisano listje, se z njim igrali, nabirali divji kostanj, iskali buče na polju in opazovali živali.  Otroci so ob tem izražali veselje in zadovoljstvo.

Nekaj utrinkov našega bivanja v vrtcu vam predstavljamo na fotografijah…

Otroci iz skupine Sončki skupaj z vzgojiteljico Gabrijelo in Bojano.

rpt