Na šoli smo v soboto, 11. januarja 2014 izvedli 5. ustvarjalne delavnice za nadarjene učence.
Mentorji so pripravili zanimive delavnice iz različnih področij:
  1. Filozofija za otroke:
    Učenci so spoznali kaj je filozofija, od kod izvira, kdo so njeni utemeljitelji in najpomembnejši predstavniki. Z igro Zofijin svet so se seznanili s številnimi tokovi filozofije in njihovimi glavnimi idejami. Učenci so interpretirali, argumentirali in iskali svoje rešitve danega problema.
  2. Fashion Show
    Učenci so spoznali besedišče s področja mode, oblačil, barv, materialov, ipd.. Vse skupaj so zaokrožili z modno predstavo, kjer so si razdelili vloge voditelja modene revije, manekenk in modnih oblikovalcev.
  3. Narava konflikta in načini reševanja konfliktov
    Učenci so spoznavali naravo konflikta in se učili konstruktivnega reševanja preko igre vlog.
  4. Japonščina in Japonci
    Učenci so spoznavali japonske besede, pismenke, vsakdanje navade ljudi na Japonskem, sodobno pop kulturo, risanke, glasbo in harajaku modo. Naučili so se predstaviti po japonsko in opisati nekaj značilnosti Japonske.
  5. Laserske meritve in programiranje robotov
    Delavnica se je izvedla v podjetju KLS Ljubno, kjer so si učenci najprej po bliže ogledali in spoznali proizvodnjo programiranja KLS. Preizkusili so se tudi v laserskih meritvah in programiranju robotov.
japonci1 japonci2 japonci3 kls1
kls2 kls3 kls4 kls5