Ob zaključku projekta Comenius, v okviru katerega je sedem šol iz sedmih držav dve leti izmenjevalo kulturno izročilo ter objavljalo dobre novice s posamezne šole, je seveda prav, da pod projekt oziroma sodelovanje potegnemo črto in pogledamo, kaj dobrega nam je to sodelovanje prineslo. V dveh letih smo učenci in učitelji naše šole obiskali številne države in prav tako gostili učence in učenke iz teh držav. Teh obiskov je bilo zelo veliko in sicer še veliko več kot smo na začetku načrtovali. Prav povsod smo ugotovili, kako veliko skupnega imamo in koliko lahko drug drugemu damo. Mislim, da smo to priložnost izredno dobro izkoristili. Veliko priznanje naši šoli je bila odločitev, da naj bo zaključno srečanje pri nas na Ljubnem. Vodji projekta Katji Zagožen se zahvaljujem za izredno uspešno izpeljavo dvoletnega projekta. Seveda tudi vsem ostalim pedagoškim delavcem in delavkam, ki ste tako ali drugače pomagali, da smo bili tako uspešni. Preveč je vseh, da bi jih lahko poimensko naštel. Isto velja tudi za vse učence in učenke naše šole, ki so se zelo potrudili, da bi našo šolo in Ljubno predstavili v najlepši luči. Še prav posebej pa smo hvaležni staršem naših učencev, ki so nekajkrat sprejeli otroke iz drugih držav in skrbeli za njih kakor za svoje. Ko smo se v sredo uradno poslavljali, v petek pa še pred odhodom, je bilo tako med učenci kakor tudi med pedagoškimi delavci čutiti veliko ganljivih trenutkov, resničnega prijateljstva in s tem tudi obljub, da se bodo stiki tako ali drugače nadaljevali tudi v prihodnje.  Te iste želje dobivamo v teh dneh tudi od vseh ostalih šol.

Hvala vsem!

Rajko Pintar