V skupini Zajčki smo se odločili, da bomo buče, ki jih imamo v igralnici, koristno uporabili. Pobrisali smo mize, si umili roke ter pripravili nože, deske, večjo posodo in si nadeli predpasnike.

Prebrali smo recept za bučno marmelado in pripravili sestavine: bučo (1kg), kristalni sladkor (1kg), limone (1/2 kg).

Otroci so večje olupljene kose buče rezali na manjše koščke in jih vsipali v večjo posodo. Dodali smo olupljene, na male koščke narezane limone in vse to posuli s sladkorjem in dobro premešali. To smo pustili počivat 24 ur in med tem večkrat pomešali, da se je sladkor stopil.

Pri samem kuhanju marmelade otroci niso sodelovali.

Sestavine počasi segrevamo in mešamo. Ko zavre, se kuha še 40 minut. Med tem jo zmeljemo s paličnim mešalnikom in še vroče napolnimo v kozarce ter zapremo.

Z otroki smo kozarce opremili z etiketo in vsak je odnesel domov poskusit bučno marmelado.

Vsi pa smo jo poskusili v igralnici in bila je odlična.

Prav tako smo nekaj koščkov buče  namočili v vodo s kisom in naslednji dan iz njih skuhali bučni  kompot, ki pa še čaka na degustacijo.

Marjeta in Bojana

P1010128       P1010159

PRIDNO REŽEMO…                        NASLEDNJI DAN SE LAŽJE MEŠA…

P1010186      P1010194

JE ŽE ZMLETA…                             CEDIJO SE SLINE. DOBER TEK.