Ježki, Zajčki in Medvedki smo na obisk povabili policistko iz policijske postaje Mozirje, gospo Barbaro.  Predstavila nam je svoj poklic in nato vodila razgovor o Pasavčku, ker imamo tudi v vrtcu projekt Pasavček (  Osnovni namen projekta Pasavček je spodbuditi dosledno in pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in pripetost otrok med vožnjo. Slogan projekta je Red je vedno pas pripet. ).

Po razgovoru se je sprehodila z nami po bližnji okolici Ljubnega in nas poučila o varni hoji po pločniku, čez prehod za pešce (zebro) in hoji po cesti brez pločnika. Posebej pozorni smo morali biti tudi na ostale udeležence v prometu.

Za zaključek našega druženja nam je predstavila še policijsko vozilo, prižgala lučke in sireno. Otroci so pri tem zelo uživali in se tudi kaj novega naučili.

Hvala policistki Barbari za prijetno druženje.

Otroci in vzgojiteljice iz vrtca Ljubno