V okviru Malega rumenega sončka (gibalni/športni program), ki je namenjen otrokom starim od 5 -6 let in katerega namen je obogatiti program na področju gibanja v vrtcu, smo tokrat izvedli drugo aktivnost (prva je bila jesenski pohod) in sicer igre na snegu. Otroci za vsako opravljeno nalogo (skupno jih bomo opravili 7) dobijo nalepko, ki si jo nalepijo v knjižico Malega sončka. Tako smo se v četrtek, 9.2., otroci iz starejših dveh skupin – Zajčki in Medvedki – podali na sneg. Sprehodili smo se do bližnjega, zasneženega hriba, kjer so otroci na najrazličnejše načine uživali na snegu. Nekateri so se lovili, drugi kotalili, tretji se drčali, četrti raziskovali zmrznjen sneg in led ter v njem iskali najrazličnejše oblike, ki jo premore najti le bujna otroška domišljija. Čas na snegu nam je kar prehitro minil, zato vsi upamo, da nam bo zima namenila še kakšno pošiljko snega.

Vzg. Katja Govek