V najstarejših skupinah smo se zopet skupaj z vzgojiteljicami odpravili v Logarsko dolino v penzion Na Razpotju, kjer so nas prijazno sprejeli in pogostili . Obiskali smo Pravljični gozd skupaj s škratom Nejkom, ki nam je pomagal poiskati težko pričakovani skriti zaklad. Med iskanjem pa nas je seznanil z nekaterimi pravljicami v gozdu.                                                                                                                  Gospod Nejc nas je prvi dan popeljal do slapa Palenka in nam med potjo razkril mnogo zanimivosti. Še isti dan smo zvečer zaplesali in se dobro razmigali ob animaciji gospe Andreje.                              Drugi dan pa nas je obiskala pastirica Mica in nas poučila o volni in ustvarjanju oz.« filcanju« – mokro  polstenje  z njo. Otroci so tako tudi sami preizkusili svoje ročne spretnosti pri »filcanju«. Popoldne pa smo preživeli s škratom Nejkom. Zvečer smo zakurili taborniški ogenj in s svetilkami odšli skupaj z gospo Andrejo v rudnik palčkov. Otroci so neizmerno uživali. Popadali so v postelje in sladko zaspali.       Zadnji dan pa smo se odpravili še na učno pot z gospo Renato do starega Brina in ji prisluhnili še o drugih škratih.   Nekaj časa pa smo lahko preživeli  tudi na igralih pred penzionom.

Tako se nam je zaključilo prijetno bivanje v Logarski dolini, kjer  smo preživeli nepozabne dogodivščine s pravljičnimi junaki in prijaznimi animatorji.

Otroci in vzgojiteljice iz vrtca Ljubno ob Savinji