Pred leti je naša šola že sodelovala v projektu Pasavček in letos smo se odločili za ponovno sodelovanje. K projektu so se prijavile tri vrtčevske skupine in naši petošolci,ki bodo spomladi opravljali tudi kolesarske izpite. Ker nam je bil žreb naklonjen, smo bili eni izmed tistih desetih šol, ki so nas izžrebali za predstavo Pasavček, kot uvod v letošnji projekt. Tako smo bili v petek, 1.12. 2017, deležni polurne predstave Pasavček. Dve predstavi sta bili namenjeni otrokom iz vrtca, ena pa petošolcem. Ob lutkovni predstavi so učenci lahko sodelovali tudi sami, ob koncu pa so prejeli še tatuje Pasavčka. Predstava je več kot popestrila uvod v letošnji projekt in bila lep začetek prazničnega decembra.