Zlata kuhalnica

Področno tekmovanje za Zlato kuhalnico je potekalo 16. 2. 2012 na SŠGT Celje. Trinajst osnovnošolskih ekip se je pomerilo v pripravi dveh štajerskih jedi. Najuspešnejši ekipi sta se uvrstili na državno tekmovanje. OŠ Frana Roša iz Ceja, ki je osvojila srebrno priznanje in  OŠ Ljubno ob Savinji, ki je osvojila zlato priznanje. Finalna prireditev bo oktobra letos v okviru GTZ Slovenije.

Našo šolo so zastopali naslednji sedmošolci:

Monika Ročnik, Jurij Jurjevec in Samantha Zupanc ter rezerva Ana Ugovšek.

Tekmovanje zajema pisni izdelek (recepture z zgodovino jedi), plakat, kratko predstavitev in  praktično pripravo jedi s pogrinjkom.  Ekipa je pripravljala ŠTAJERSKO KISLO JUHO in POHORSKO OMLETO za šest oseb.

Naši učenci so se izredno izkazali in kot mentorica jim iz srca čestitam!

Več o tekmovanju si lahko pogledate na naslednji povezavi:

zlata-kuhalnica1

Mentorica: Marija Ermenc