Otroci iz skupine Zajčki, smo v jeseni med igro v gozdu naleteli na kopico kalečih želodov. Spoznali smo, da se s tem začne rast novega mogočnega drevesa – hrasta. Odločili smo se, da enega odnesemo v vrtec, ga posadimo, zanj skrbimo in ga opazujemo. In res, sčasoma je pognalo stebelce s čudovitimi, svetlo zelenimi listi. Medtem smo o gozdu in drevesih spoznali marsikaj zanimivega – še najbolj to, da čistijo zrak, nas ščitijo pred soncem, nam zagotavljajo kisik, živalim dajejo dom, nam pa skoraj vsako dopoldne nudijo in omogočajo prostor za plezanje, igro, raziskovanje in zabavo. Gozd nam omogoča, da se za del dopoldneva potopimo v popolnoma drugačen svet – v idealno igralnico zelene barve, drobnih živali, najrazličnejših vonjav, posebnih zvokov, idej, izzivov in najrazličnejših pripomočkov. V svet, ki ga imamo otroci še posebej radi. V njem pride na plan vsa naša radovednost, kreativnost, raziskovalni duh in neomajna domišljija naših majhnih glavic.

Hrast nam je v vrtcu pridno rasel in odločili smo se, da ga podarimo Zemlji za njen rojstni dan – 22. aprila. Skupaj z gozdarjem g. Lojzetom Glukom in g. Ivanom Jakopom, predstavniki lastnika gozda – župnije Ljubno, g. Vikijem Košcem in g. Milanom Pečnikom, smo se v četrtek dobili v gozdu in skupaj posadili naš hrast in češnji. Ob prisotnosti g. župnika in s pomočjo naše zapete pesmi (Šumijo gozdovi domači) pa verjamemo, da bodo naša drevesa lepo uspevala v svoji rasti, v naši gozdni igralnici. Veseli, da smo nekaj dobrega naredili, ne samo za planet, temveč tudi za naš kraj, za gozdno igralnico in navsezadnje – kar največ šteje –  za otroke, katerim predvsem želimo ozavestiti zdrav, gibanja poln in ekološki način življenja.

Katja Govek