V petek, 6. 12. 2019, je otroke iz skupine Ježki in Zajčki obiskala zobna asistentka, gospodična Marija Božnik iz zdravstvenega doma Nazarje. Otroci in vzgojiteljice obeh skupin smo se v igralnici pri Zajčkih posedli na stole in pozorno prisluhnili zobni asistentki. Z zanimanjem so otroci opazovali, kaj vse ima zobna asistentka v torbi. Pokazala nam je veliko zobno ščetko in lutko kravico, ki je na široko odpirala usta in s tem nazorno kazala model ustne votline – zobovja. Prisluhnili smo zgodbici Mišek Tip noče k zobozdravniku.  Po pripovedovani zgodbici pa nam je zobna asistentka s pomočjo lutke pokazala pravilen prikaz ščetkanja zob. Končno pa je napočil čas, da  so otroci pravilno umivanje zobkov preizkusili še s svojimi krtačkami. Pri tem niso imeli težav, saj že večina otrok  doma pridno umiva zobke.  Za konec nam je razdelila še pobarvanke in nam obljubila, da nas spomladi ponovno obišče.

Zavedati se moramo, da otroci, ki izhajajo iz zdravega okolja, spoznavajo zdrav način življenja in usvajajo zdrave navade in veščine lahko odrastejo v zdrave odrasle osebe.

Ježki in Zajčki z vzgojiteljicami