V četrtek, 16. 1. 2020 so na OŠ Luče potekale delavnice za nadarjene. Zbrali so se učenci vseh šestih šol Zgornje-savinjske doline. Ob 13.00 smo se razdelili v 6 delavnic in pričeli z delom. Nekateri so delali v učilnicah, drugi pa so se podali na teren po Lučah. Naša šola je pripravila delavnico z naslovom Jaz, robot, ki sta jo vodili učiteljici Ksenija Poličnik in Jasna Vengušt. V delavnico se je vključilo 19 učencev od 5. do 9. razreda. Pogovarjali smo se o vlogi robotov v naši družbi in se spraševali o prihodnosti. Bodo roboti dobili svoje državljanske pravice, hiše, davke, čustva … Potem smo programirali mini računalnike MICRO:BIT ter robote MICRO:BIT MINI SMART ROBOT CAR KIT V2. Robote smo preizkusili na hodniku pred učilnico. Ob 16.00 smo se vsi zbrali v večnamenskem prostoru in predstavili delo v posameznih delavnicah. Naša skupina je uprizorila tudi tekmovanje v dirki robotov mimo ovir.

Ksenija Poličnik