V petek, 1. 12., je na OŠ Gornji Grad potekalo tradicionalno srečanje mladih literarnih ustvarjalcev Zgornje Savinjske doline – Besedičica. Gre za vsakoletno srečanje, na katerem se predstavijo učenci s poljubnimi besedili poezije ali proze. To je naš “praznik kulture” ob obletnici Prešernovega rojstva, ko imajo učenci in mentorji priložnost spoznati tudi povabljenega pisca. Letos je srečanje spremljala sodobna mladinska pisateljica Janja Vidmar, ki je ob koncu srečanja razglasila tudi najboljša besedila z vsake sodelujoče šole.

Letos so našo šolo s svojimi besedili zastopali: Žan Luc Krajnc in Lara Krivec iz 8. a ter učenci 9. a razreda: Dea Nadlučnik, Neja Sem, Laura Šušterič in Andraž Terbovšek.

Za najboljše literarno besedilo naše šole je knjižno nagrado in posebno priznanje prejela Laura, ki je Vidmarjevo prepričala s svojo zgodbo Kaj bi bilo, če bi bila nevidna.

Monika Repše