V soboto, 24. 9. 2016 je potekala že 11. likovna kolonija »S ČOPIČEM PO GAJU«,
kjer so otroci vrtcev Savinjsko-šaleške regije na sebi edinstven način raziskovali, spoznavali
in upodabljali lepote Mozirskega gaja. Ponujenih je bilo šest različnih tehnik, vsaka pri drugem motivu.
TAKO SO LAHKO OTROCI:
  • z ogljem so risali stolp,
  • z akvarelnimi barvami mavrično gredo,
  • s kredami so lahko naslikali mlin,
  • s tempera barvami buče,
  • s flumastri japonski vrt,
  • v jajčno emulzijo pa so praskali podobo kapele.
Vtise, prenesene na risarsko ali slikarsko podlago si boste lahko ogledali na razstavi, ki bo organizirana v vrtcu Mozirje, ob tednu otroka od  3.10. do 7. 10. 2016.
Zatem smo se vsi skupaj zbrali pri Okrepčevalnici »Ribič«, kjer so se otroci in njihovi mentorji najprej malo okrepčali in si ogledali igrico Zrcalce v izvedbi strokovnih delavk vrtca Mozirje. Na koncu je ravnateljica vrtca Mozirje podelila še priznanja mentorjem in njihovim otrokom in jih tako nagradila za sodelovanje ter jih povabila k ustvarjanju tudi v prihodnosti.
Mojca Pikl
 [wzslider]