Z razglasitvijo uradnih rezultatov državnega tekmovanja lahko potegnemo črto pod letošnje tekmovanje za Cankarjeva priznanja.

V letošnjem šolskem letu je tekmovanje za Cankarjevo priznanje potekalo pod naslovom Izročilo knjige.

Učenci so prebirali naslednja besedila:

• 2., 3. razred: Slovenske ljudske pravljice in pripovedke: O Povodnem možu in Mojca Pokrajculja;
  • 4., 5. razred: Gaja Kos: Junaki z ladje Argo;
  • 6., 7. razred: Josip Jurčič: Jurij Kozjak;
  • 8., 9. razred: Fran S. Finžgar: Pod svobodnim soncem.

Prejemniki BRONASTIH priznanj na šolskem tekmovanju so:

2. razred: Zala PODLESNIK, Zala GLUK, Nik MLINAR KOPRIVA, Nika ZAMERNIK, Marcel ČERNIVŠEK, Luka PEK;

3. razred: Ožbej GLUK, Tjaš ŽEROVNIK, Maj MAROVT, Frenk POLIČNIK, Pia MOLIČNIK;

4. razred: Jošt GLUK, Rok ZAMERNIK, Timotej MOLIČNIK;

5. razred: Žan Luc KRAJNC, Lara KRIVEC, Tjaša BRGLES, Zoja MOLIČNIK;

6. razred: Neja SEM, Marta PODKRIŽNIK, Laura ŠUŠTERIČ;

7. razred: Zala TOSTOVRŠNIK, Blaž ERMENC;

8. razred: Martina LENKO, Urška NERAT, Julija VOZELJ, Katja ZGOJZNIK;

9. razred: Jedert STAJNER, Nika PODLESNIK, Breda DETMAR.

Regijsko tekmovanje je konec januarja potekalo v organizaciji naše šole. Na Ljubno je prišlo skoraj 120 učencev in med udeleženci so bile tudi tri naše učenke: osmošolki Urška Nerat in Martina Lenko ter devetošolka Jedert Stajner. Vse tri so osvojile SREBRNA Cankarjeva priznanja.

Martina LENKO se je uvrstila na državno tekmovanje, ki je 28. 3. potekalo na Ptuju. Za svojo nalogo je prejela ZLATO Cankarjevo priznanje.

Vsem tekmovalcem, še posebej pa dobitnikom priznanj čestitamo z željo, da ljubezni do branja in ustvarjalnemu podoživljanju literarnih besedil ostanete zvesti tudi prihodnje šolsko leto.

Monika Repše