V petek, 3.2.2012, nas je v našem vrtcu obiskal g. Lojze Gluk  kot predstavnik Zavoda za gozdove Slovenije.

Zbrali smo se  otroci  z vzgojiteljicami iz oddelkov Ježki, Zajčki, Palčki in Sovice.

Silva Ajnik

VEČ TEKSTA

V času, ko je sneg pobelil našo pokrajino, nam je g. Gluk prinesel v vrtec veliko vrečo sončničnih semen in nas poprosil, da mu pomagamo skrbeti za nemočne ptice v tem belem mrazu. Poučil nas je, kako težko ptičke najdejo hrano v snegu in mrazu in kako jim lahko mi pomagamo, da nam bodo spomladi hvaležno prepevale pred oknom. Pokazal nam je fotografije nekaterih ptic in nam zastavil nekaj “ptičjih ugank”. Otroci pa so mu v zahvalo poklonili gnezdo s ptički, ki so ga sami izdelali iz slanega testa. Nato smo se vsi obuli in toplo oblekli, poiskali ptičje hišice okrog šole, za katere je poskrbel naš hišnik, ter jih napolnili s semeni. Nekaj semen smo odnesli  domov, ter se dogovorili, da bomo za ptičke skrbeli tudi na naših domovih.